Nikdy se nevzdávej, protože by to byla tvá největší prohra.

Krátká anime a manga

Boys next door - recenze

24. ledna 2009 v 11:14 | Shiory

Boys next door

Mangaka: Kaori Yuki

Volume: 1

Žánr: romantika, yaoi

Cesta do fantazie

18. ledna 2009 v 17:13 | Shiory

Cesta do fantazie

Oficiální název: 千と千尋の神隠し, Sen to Čihiro no kamikakuši ( unesení čihiro a sen)

Žánr: fantasy, dobrodružství
Režie a scénář: Hajao Mijazaki
Produkce: studio Ghibli
Uvedení do kin: 27.července 2001
Délka filmu: 125 minut
Ceny: Oscar (2003), cena japonské akademie, zlatý berlínský medvěd (2002)

Lilim Kiss

16. ledna 2009 v 16:14 | Shiory
Lilim Kiss


Oficiální název: りりむキッス, Ririmu Kissu


Žánr: shounen, drama, fantasy, romantické


Tvůrce: Mizuki Kawashita


Rok vydání mangy: 2000 ( anime není)

Full Moon Wo Sagashite

16. ledna 2009 v 15:14 | Shiory
Full moon wo sahashite


Žánr: shoujo

Kouyama Mitsuki je 12-ti letá dívka, která má zhoubný nádor v krku. Mohou jí ho odstranit, ale to by znamenalo, že by přišla o hlas a už by nikdy nemohla zpívat. Což by pro ni bylo horší než smrt. Jejím snem je totiž stát se zpěvačkou.
Její otec Aoi zpěvák skupiny, zemřel při nehodě a její matka při porodu. Vyrůstala v sirotčinci kde potkala Eichiho, kluka do kterého se zamilovala. Jenže Eichiho si adoptovali a on musel odjet do Ameriky. Ten den řekl Mitsuki, že jí miluje a, že až se jednou vrátí budou oba svému snu blíž. On tomu stát astronomem a ona zpěvačkou. Jen to jediné jí drží u jejího snu i přes to jak je nemocná.
Nakonec se přestěhovala ke své babičce, která jí, ale nedokáže odpustit to, že může za smrt její dcery a také to, že chce zpívat.
Jednoho dne se Mitsuki přihlásí do pěvecké soutěže v které jí pomůže uspět shinigami Takuto a jeho partnerka Meroko, ale také jí oznámí, že přesně za rok zemře a, že přišli proto aby zabránili tomu aby potkala člověka, který by ji zachránil život.
Takuto jí proměnil v 16-ti letou dívku aby mohla naplnit svůj sen. Dokonce v její podobě 16-ti leté dívky nemá ani nádor v krku a může zpívat. Začala vystupovat jako Full Moon. Její zpěvecká kariéra se jí dařila poznala spoustu nových lidí, ale přece jen se něco zvrtlo.
Můj názor: nenapsala jsem sem ani polovinu toho co se tam děje, je to opravdu zajímavá manga pojednávající o tom co dokáže člověk obětovat pro svůj sen, slib a lásku. Celkem mně zaujalo to jak si Mitsuki dokázala namluvit, že Eichi je stále naživu i když zemřel při cestě do Ameriky při pádu letadla. Celkem mně mrzelo, že ta manga nemá zvuk, protože bych chtěla slyšet to jak zpívá. Hlavně kvůli tomu jak z toho byli všichni nadšení.
Možná jsem se občas ztrácela v postavách, ale to je u mě normální. Celá manga je moc dobře čitelná, ale možná trochu smutná.
Chtěla bych se ještě zastavit u povahy Mitsuki: je naivní, zasněná, ale v některých částech mluví silně a dospěle. Často brečí a cítí vinu za to, že zemřeli její rodiče, Eichi a za to co se stalo mnoha lidem v jejím okolí. Ale i přesto, že je opravdu dost naivní mi přijde neuvěřitelně silná. Mně někdo říct, že za rok umřu tak se asi sesypu, ale Mitsuki se vzchopila utekla na soutěž a pak z domu aby dokázala splnit svůj sen.
Jestli se rozhodnete to číst tak si budete myslet, že znáte konec už u druhý části, vím to taky sem si to myslela, ale nakonec to dopadlo jinak. Například to proč Mitsuki vidí shinigami. A samozřejmě už teď si myslíte (pokud to neznáte), že Mitsuki se stane úspěšnou zpěvačkou zapomene na Eichiho a najde si něakýho strašně sexy týpka. Chyba lávky dopadne to úplně jinak, ale neřeknu jak XP.

Recenze je napsaná POUZE na mangu, takže pokud jste viděli anime budou tady menší výchilky.
 
 

Reklama