Nikdy se nevzdávej, protože by to byla tvá největší prohra.

Porcelánová panenka

10. ledna 2012 v 15:17 | Shiory |  Kapky deště
Máte slabost pro porcelánové panenky jako já? Tahleta "úvaha! mě napadla, když jsem umývala tu mojí Elizabeth x)

Porcelánová panenka
Co vidíš svýma skleněnýma očima? Co máš za sny? Jseš fascinovaná tím co vidíš? Sny malých holčiček, které chtějí být baletkou? Slzami těch, jejichž rodiče se hádají? Snahou u domácích úkolů a obrázků pro maminku? Šťastným, nevysvětlitelným úsměvem, když se propadají do říše snů?
Zdravím Tě, slečno Alice. Dokonalá ztvárněnosti krásy a čistoty. Jseš neposkvrněná hříchy lidí, protože nejseš člověkem.
Máš stále stejný výraz, který Ti dal umělec, krásné jemné rysy porcelánové tváře. Rudé malé rty, tvrdé a studené jako sám život. Krásné krajkové šaty, jako důkaz vznešenosti a pýchy.
Malá porcelánová panenka jako výraz lidské společnosti se všemi jejími chybami, které si musí člověk uvědomit aby je viděl. Malé skvrnky na dokonale bílé pleti, skvrnky schované pod šaty aby nebyly vidět - zvrácené činy lidí, schované pod povrch, nepřijaté a přehlížené společností. Jsou jako myšlenky, jenž jsou zakázané. Ukrývají je nezaujaté pohledy, bezohlednost, pokrytectví a přehlížení veškerých špatností pro pocit, že svět a společnost jsou dokonalé výtvory lidských bytostí.
Jseš uvězněna ve vytrýně pokoje, tichý pozorovatel uchvacující krásou, nevyslyšený soudce s objektivním názorem, čistým a pravdivým. Soudce, jenže přesně ví jaký bude trest by měl následovat.
Prozraď, skrz své nádherné rty, názor na svět do, kterého jsi byla bez milosti a ptaní vsazena.
Nemůžeš zemřít, Tvá krása je nesmrtelná, dokud nespadneš z poličky na zem.. roztříštíš se jako dětská duše při prvním doteku dospělosti. Slzy, střípky porcelánu, jenž se nevrátí na místo od kud pocházejí.
Bezcitná, zlomená a zbavená soucitu a lásky sleduješ mě prázdnýma očima a fascinuješ prázdnotou a krásou svých očí.
Řikáš pravdu, která není slyšet, přesto jí všichni podvědomně cití a jen si jí nechtějí přiznat. Ty sama víš nevyřčné: dokonalost neexistuje a lidská společnost je jen hromada slizu a odpadků jimiž se hemží tlusté, nechutné krysy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama