Nikdy se nevzdávej, protože by to byla tvá největší prohra.

Boys next door - recenze

24. ledna 2009 v 11:14 | Shiory |  Krátká anime a manga

Boys next door

Mangaka: Kaori Yuki

Volume: 1

Žánr: romantika, yaoi


Ve dne milý učitel, v noci vrah "Slepec" - to jsou dvě tváře Adriana Claye. Jako malého chlapce ho

matka nechala v lunaparku, kde k němu přišla (znásilnil ji muž převlečený za klauna). On si sice dokázal najít cestu zpět, jenže doma ho čekalo nemilé překvapení. Dozvěděl se, že je nechtěné dítě, že jeho matka je prostitutka a dokonce spatřil, jak ji jeden z jejích 'milenců' bodl nožem. Když k ní přišel, řekla mu, ať zavolá pomoc, aby ho mohla zase odvést do lunaparku. Tak jí bodl také. Tentokrát to byla smrtelná rána. Zavražděná matka ale na něj neustále koukala a tak jí oslepil a prázdné oční důlky zakryl lepící páskou.
Jako dospělý pak začne zabíjet prostituty, kteří pro něj jsou jako jeho matka. Vždy je oslepí a zaváže jim oči, proto los angelský "Slepec". Jednou ale ztratí známku pro svého leguána. Tu najde mladistvý prostitut Lawrence, ale místo na policii s ní jde k Adrianovi, kde mu řekne, že pokud ji chce zpět, musí se s ním sejít. A tak Adrian jde do bordelu za oním chlapcem. Ten se mu zde svěří, že chce utéct a začít nový život a k tomu mu má pomoci Adrian. Ten zpočátku odmítne. Ale když se setkají podruhé dostane se Lawr až k němu domů. Adrian se v mysli přesvědčuje, že by ho měl zabít - má přece proti němu důkaz. Nakonec mu ale poví svůj příběh a vyspí se s ním...
Stanou se z nich milenci. Ale štěstí jim dlouho nepřeje. Lawra najde jeho majitel z bordelu a pojistí se, že mu už nikdy neuteče. Z počátku to vypadá, že Lawr Adriana opravdu zabije, ale stane se opak. Schválně vyprovokuje Adriana, aby zabil on jeho. Se slovy "Splnil jsi svůj slib... Slíbil jsi, že mne zachráníš... Adriane..." Lawr umírá. Adrian si uvědomí, že ho jeho láska nezradila a zůstane s ním, než je objeví. Je předán policii a poslán k soudu. Zde ho obviní, ale vzhledem k jeho dětství a psychickému stavu mu udělí trest 140 let vězení a ne trest smrti. To Adriana přímo vyděsí.
Po dvou letech v nemocnici sedí Adrian venku na střeše nemocnice. Nikdy nezapomněl na jediného člověka, kterého miloval. A konečně má možnost jít za ním...
Manga začínající větou: jediný způsob jak tě milovat-zabít tě, má nádherenej hlubokém děj. Je to krásný a smutný čtení, které vás při nejmenšim dojme a donutí přemýšlet něakou dobu nad jejím obsahem. Ovšem dokáže také rozbrečet, když vám dojdou všechny souvislosti padne na vás depka, který může trvat třeba jen hodiny, ale třeba dýl.
Mně překvapilo, že mně nezavalili záchvaty histerického pláče nad smrtí dvou lidí.
K celý manze nemám výhradu. Není nic co by se mi v nelíbilo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 D/eNis@-san D/eNis@-san | Web | 24. ledna 2009 v 13:11 | Reagovat

díky moc..♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama