Nikdy se nevzdávej, protože by to byla tvá největší prohra.

Útěk?

29. října 2008 v 10:35 | Shiory |  Smutné povídky
Žánr: Depresivní
Napsáno: 24.října 2008
Téma: Závist lidí

Povídka:
Útěk?
Běžel lesní cestou. Za sebou slyšel dupání a křik. Jeho rodina byla nenáviděna a ted, když přišli na jejich slabost se rozhodli je vyvraždit.
Bežel ani nevěděl kam. Hlavně daleko od nich. Daleko od smrti. Nechtěl zemřít ještě ne. Byl na to moc mladý.

Myslel si, že zdejší přírodu zná, ale i ta ho zradila. Doběhl na konec útesu a pod sebou
viděl jen vlny tříštítící se o stěny skály. Prudce zastavil a otočil se směrem na své pronásledovatele. Stál mezi dvěma rozhodnutími. Jenže jestli už si vybere první nebo druhou bude to pro něj tak i tak znamenat smrt.
Rozhodl se, že bude bojovat. I když věděl, že jeho šance je minimální. Postavil se do bojový pozice a vyndal si luk. Na nepřítele vybíhající ho z lesa posílal otrávené šípy, ale ani to nestčilo. Většina vojáků se jim vyhla a mířila si to na něj.Věděl, že to je jeho konec, ale nechtěl se tak snadno vzdát. Byla v sázce čest jeho rodiny. I oni bojovali do poslední vteřiny svýho života.
Upustil luk a vytáhl svoje dýky. Rozeběhl se proti nepřátelům. Některé zranil. A nebo ukončil jejich život. Ale i on sám měl už několik sečných ran a cítil, že slábne. A taky, že už ztratil příliš mnoho krve. Cítil teplé kapky na svém těle a byl si jist, že krev kterou byl zašpiněn. Nebyla pouze nepřítele. Byl obklopen hromadou nepřátel, kteří se na něj sesypali jak vosy na med a nepříčetně do něj byli a sekali. Neměl šanci přežít. Pomalu se přestal bránit a ztrácel vědomí. Ustupoval stále do zádu až na konec cítil jen jak padá. Pousmál se. Měl pocit vítězství. Ale za cenu svého vlastního života. Jeho tělo prorazilo vodní hladinu a potopilo se. Viděl měsíc zkreslený zpěněným mořem a chlad. Nevnímal bolest. Byla vedlejší. Potápěl se do hlubin moře a spánku. Spánku ze, kterého se nikdy neprobudí a jeho oči už nikdy neuvidí světlo světa.
Byl to konec jednoho ze slavných klanů. Klanu, který neměl mít slabin, ale i u nich se našla. A byla zneužita. Byli zabiti kvůli zásvisti lidí. Kvůli nevraživosti a touze lidí po tom aby jen oni byli těmi nejlepšími. A aby jim patřila úcta a obdiv. Ale tento klan zemřel s úctou a nikdy neztratil čest.........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama